Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej
Między Sztutowem a Kątami Rybackimi rozciąga się Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, utworzony w 1957 roku. Jego obszar zajmuje ponad 10 hektarów wód i lasu. Zajmuje część Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.
Jest to jeden z największych rezerwatów faunistycznych w Europie. Obejmuje wody Zalewu Wiślanego i morza, na których ptaki żerują. Dorosły kormoran zjada dziennie około pół kilograma ryb. Gniazda zakłada w pobliskim lesie sosnowym na wierzchołkach drzew. Szacuje się, że żyje tu około 18 tysięcy kormoranów. Kormoran to największy ptak wodny, który potraf nurkować nawet do 3 metrów i przebywać pod powierzchnią wody do 2 minut, poza tym doskonale lata i pływa. Jaja składa w maju albo w czerwcu. Na zimę odlatuje, wraca do nas w marcu.
Oprócz kormorana czarnego na terenie Rezerwatu można obserwować czaplę siwą i bociany. Rozpiętość skrzydeł czapli siwej sięga do 170 cm. Żywi się rybami, ale też płazami, gadami i większymi owadami. Gnieździ się na wysokich drzewach w pobliżu wód. Przylatuje w marcu, a odlatuje w listopadzie, choć część z tych ptaków pozostaje u nas na zimę. Największe skupisko czapli i bocianów na terenie Rezerwatu znajduje się w okolicy Zalewu Wiślanego. Ptaki dostojnie spacerują po łąkach w poszukiwaniu pożywienia. Tak duża ilość kormoranów i czapli nie pozostaje obojętna dla otoczenia. Rybacy skarżą się na „podbieranie” im ryb, a okoliczne lasy zostały zniszczone. Są to tak piękne i rzadko występujące ptaki, że szkoda byłoby tracić okazję do ich zobaczenia, dlatego jeśli odpoczywa się w pobliżu, koniecznie trzeba zajrzeć do tego Rezerwatu.