24/04
W Krynicy Morskiej pierwszą latarnie uruchomiono w 1895 roku. Niestety w 1945 została wysadzona przez wycofujących sie żołnierzy niemieckich. Odbudowano ją dopiero w 1951 roku.
Byliście juz na Wielbłądzim Garbie, podziwialiście dziewicze lasy, wylegiwaliście się też na plaży przez ostatnie dni? Przyszedł czas żeby spojrzeć na to wszystko z góry ;)
Latarnie morską w Krynicy pamiętam jeszcze z dzieciństwa, długie kręcone schody i silny wiatr na górze. To niezapomniane przeżycia, szczególnie dla najmłodszych. Piękne widoki na Bałtyk i Zalew Wiślany, a przy dobrej widoczności zobaczymy także Tolkmicko i nawet Frombork.
Teraz może trochę danych technicznych:
Wysokość wieży: 27,00 m
Wysokość światła: 53,00 m n.p.m.
Zasięg światła: 18 Mm (33,336 km)
Latarnia została usytuowana w pólnocno wschodniej części miasta obok ruin starej, zburzonej przez żołnierzy III rzeszy. Ze względu na ciekawe usytuwanie geograficzne z latarni mamy naprawdę świetne widoki z każdej strony.
Szczególnie polecamy miłośnikom fotografii, oraz osobom uzależnionym od kolekcjonowania dobrych wrażeń. Naprawdę warto :)